Yüz ve Dudak Dolgusu Antalya

Yüz ve Dudak Dolgusu Antalya

Yüz ve Dudak Dolgusu

Dakikalar içinde daha genç ve daha harika görünmeyi kim istemez ki? Yüz ve dudak dolgusuyla yalnız 1 günde takribî 10 yaş daha genç görünmek mümkün olabiliyor. Aynı anda daha estetik ve daha alımlı bir yüz şekli de kazanabiliyorsunuz. Medikal estetik uygulamaler arasında en çok tavsiye edilenlerden biri olan yüz ve dudak dolgusu uygulaması konforlu bir farklılık eşliğinde gerçekleştirilebiliyor. Yalnız bayanlar değil erkekler de daha alımlı bir yüz şekli için yüz ve dudak dolgusu muameleninden güvenle yararlanabilir. Güzelliğinizi bozduğunu düşündüğünüz pek çok sorunu ortadan kaldıran yüz ve dudak dolgu tipleriı uzun süre kullanım imkanı da sunuyor.Yüz ve Dudak Dolgusu ile Neler Yapılabilir?

Dolgu uygulamasınden yararlanılarak yapılabilecek prosedürler oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Alın alanındaki ince kırışıklıkları yok etmek için yararlanılabilen bu uygulama ile iki kaş arasında oluşmuş ve ekseriyetle dikine bir hat çizen çizgiler de yok edilebilir. Yüzdeki çok derinleşmiş kırışıklık şekli azaltılabilir. Kaşlara yeni bir biçimde kazandırmak da mümkün olabiliyor. Kaş biçimlendirme prosedürlerinde dolgu uygulamasınden çokça yararlanılır. Göz ile birlikteki çökmelere, morluklara ve ince kırışıklıklara karşı ışık dolgusu tekniği tavsiye edilebilir. Yanak alanıne hacimlilik kazandırmak veya şakakların çok daha bariz bir duruş kazanmasını sağlamak sebepiyle da bu uygulamadan yararlanmak mümkün oluşabilir. Dudak çevresindeki mimikten kaynaklı çizgileri ortadan kaldırmanın yanı sıra dudak hacimliliği elde etmek sebepiyle da yüz ve dudak dolgusu uygulaması yapılabiliyor. Asimetrik dudak şekli düzeltmek maksadıyla da gerçekleştirilebilen bu uygulama çene bölümüne da tatbik edilir. Kısacası yüz alanında istenen her alana enjeksiyon uygulaması ile dolgu maddesi gönderilebilir.


Yüz dolgusuyla tüm kırışıklıklar yok olur mu?


Yalnız derin olmayan kırışıklık şekli ortadan kaldırılabilir.


Yüz ve dudak dolgusunun kullanım zamanı ne demek?


Uygulamain yapıldığı alannin ne kadar hareketli olduğuna göre 8 ay ila 2 yıl arasında değişir.


Yüz dolgusunda sabit dolgu maddesi yok mu?


Deri ile birlikte sabit olan yüz dolgusu silikon implantlardır. Dolgu uygulaması sabit olmaz.


Yüz ve dudak dolgusunun vücuda zararı var mı?


Gayet güvenli bir metod olan dolgu vücuda hiçbir zarar vermez.


Yüz ve dudak dolgusu sonrasında morarma olur mu?


Hafif bir morarma oluşabilir fakat kısa sürede kendi kendine geçer.


Yüz ve dudak dolgusu anestezi ihtiyaç duyar mi?


Anestezik krem uygulamasıyla uygulama gerçekleştirilir.


Ameliyat öncesi test gayelı yüz ve dudak dolgusu tatbik edilir mi?


Kuşkusuz. Pek çok hasta prova gayelı dolgu uygulamasınden yararlanır.


Yüz ve dudak dolgusunda yan etki var mı?


Herhangi bir yan tesiri olmaz. Yalnız hafif kızarıklık, morluk ve şişme oluşabilir fakat kısa sürede geçer.


Yüz ve dudak dolgusu yara izlerini yok eder mi?


Yara izindeki çöküntüyü giderir. Fakat izi net olarak yok etmez.Yüz ve Dudak Dolgusu Süreci Nasıldır?

Hasta yönünden oldukça basit bir farklılık eşliğinde uygulanan yüz ve dudak dolgusu muameleninden önce hastanın muayene edilmesi önem arz eder. Muayene esnasında hastanın arzuları ve uygulama yapılacak alannin analizine göre bir uygulama planı hazırlanır. Ne kadar dolgu maddesi kullanılacağı ve hangi alanlere dolgu enjeksiyonu yapılacağı gibi konularda uygulanan plmanaanın ardından uygulama safhasına geçilir. Uygulamain yapılacağı alana anestezik krem sürülerek uyuşması sağlanır. Böylelikle hasta enjeksiyon iğnesini hiç duymaz. İğne ile dolgu maddesi deri altına gönderilir ve uygulama tamamlanır. Hasta uygulamanın hemen ardından klinikten ayrılarak günlük yaşamına kaldığı yerden devam eder. İşe gidebilir ve fiziksel aktivitelerde bulunabilir.


Yüz ve Dudak Dolgusu Fiyatları

Yüz alanınin hemen her bölümüne yapılabilen dolgu uygulaması için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olacaktır. Yüz ve dudak dolgusu fiyatı değişkenlik gösterir. Hastanın uygulama öncesi cilt olayı, dolgu muameleninin ne kadarlık bir alana yapılacağı ve bununa beraber kaç kutu dolgu maddesi kullanılacağı gibi öğelar, yüz ve dudak dolgusu fiyatları noktasında değişkenliğe sebep olduğu görülmektedir. Her hasta için uygulanan uygulama aynı olmadığından fiyat da değişecektir. Muayene öncesinde net bir fiyat belirtilemez. Muayene ve fiyat bilgisi için sizi en kısa sürede kliniğimize bekliyoruz.iyileşme evreleri…

Pek çok kişi yüz ve dudak dolgusu için iş yaşamına ara vermesi lazım olduğuni düşünür. Oysa bu uygulama yalnız dakikalar içinde gerçekleştirilir. Klinik ortamda istisorunsuze veya evde istisorunsuz etmeye lüzum yoktur ve hasta uygulama sonrasında hem günlük yaşantısına hem de iş yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. İyileşme zamanında yalnız birkaç konua dikkat edilmesi önem arz eder. Dolgu uygulaması uygulanan yerin gün içinde ovuşturulmaması ve takribî 4 saat boyunca bu alana hiç bir krem veya estetik madde sürülmemesi önem arz eder. Su değdirmemek de dikkat edilmesi lazım gelen konular arasında yer bulur. 4 saatin sonunda bu yasak kalkar. Bunun dışında iyileşme evrelerine dair hastanın dikkat etmesi lazım gelen bir konu bulunmaz.


Dudak Dolgusu Uygulama Süreci Nasıldır?

Dudaklar yüz şeklinde son derece belirleyici olabiliyor. Dudak şeklindeki ufak bir farklılık dahi yüz şekline yansıyabiliyor. Bu nedenle dudak dolgusu, dolgu uygulamaleri arasında en çok tavsiye edilenlerden biri haline geldi. Dudaklara hacimlilik kazandırmak sebepiyle yapılabilen bu uygulama aynı anda simetrisiz dudak şeklinü simetrik dudak şekline dönüştürmek sebepiyle da gerçekleştirilebiliyor. Yalnız üst dudak veya alt dudak için de uygulama tatbik edilir. Uygulama öncesinde hastanın muayene edilmesi önem arz eder. Hastanın arzuları ve nasıl bir dudak şekli istediği görüşüldükten sonra uygulama için lazım gelen dolgu maddesi miktarına ve benzeri konulara seçim verilir. Sonrasında anestezik krem ile dudak alanı uyuşturulur ve uygulama aşamasına geçilir. Dudak içerisine yeterince hacimlilik sağlayacak miktarda dolgu maddesi enjekte edilir. Uygulama kısa sürede sonlandırılır ve hasta günlük yaşamına hemen geri geri gidebilir.
Yüz Dolgusunda Doğal Görünüm Nasıl Korunur?

Yüz alanında yapılacak dolgu prosedürlerinde öncelik naturel şekli muhafaza etmektır. Yalnız arzu edilmeyen görüntüye operasyon edilir. Örneğin mimiklerden kaynaklı dudak çevresinde oluşan derin çizgilerin şeklinü hafifletmek için yüz dolgu uygulaması tatbik edilir. Bu uygulamada yalnız çizgilerin iç bölümü doldurulur ve düzgün bir görünüm alması sağlanır. Fakat mimiklere veya yüz hattına bir girişimde bulunulmaz. Bundan dolayı hastanın naturel yüz şeklinde hiç bir farklılığın meydana gelmesi de olanaksızdır. Dokun yüz ifadesi gibi sıkıntılar hem yüz dolgusunda hem de dudak dolgusunda yaşanmaz. Alın bölümündeki kırışıklığı yok etmek üzere uygulanan bir dolgu muameleninden sonra kaşlar kaldırılabilir ve alın kaslarının çalışmasıyla bir farklılık asla meydana gelmez. Bu uygulama yalnız cilt altına dolgu maddesi gönderilmesidir. Dudak dolgusunda da aynı prensip izlenir. Dudakların naturel şekli korunur fakat istenen hacimlilik kazandırılarak hastanın memnuniyeti sağlanır.


Yüz ve Dudak Dolgusunda Hyalüronik Asit Mucizesi


Dolgu prosedürlerinde yıllar önce değişik materyaller dolgu maddesi olarak kullanılırdı. Fakat bu zamanda yükselyen teknoloji desteğiyle cilt ile daha ahenkli ve çok daha uzun süre deri ile birlikte kalabilen materyaller kullanılıyor. Yüz ve dudak dolgusunda kullanılacak hyalüronik asit de bunlardan biridir. Doku ile ahenkli olduğundan alerjik tepki gibi sıkıntıları ortadan kaldırabilen b dolgu maddesinin mucizevi bir tesiri daha var. O da cilt üstünde yenilenme evrelerini başlatmasıdır. Bu materyal vücutta olan ve cilt yenilenmesini belirleyen kolajen üretimini tetikleme özelliğine sahip. Bu tetikleme ile vücut dolgu uygulanan alande daha çok kolajen üretimi bulunmasını sağlıyor. Bununla beraber uygulamanın yapıldığı alande bir yenilenme ve tekrardan uygulananma evreleri başlıyor.


Dolgu ile Cilt Yenileme

Dolgu muameleninın ardından dokuda başlayan tekrardan uygulananma evreleri kapsamında cilt üstündeki ufak pürüzler ve sorunlar kendi kendine ortadan kalkabiliyor. Çok sayıda kişi hacimliliğin yanı sıra cilt üzerininde tekrardan uygulananma evrelerinin başlaması için de yüz ve dudak dolgusu muamelenini tavsiye ediyor. Adeta naturel bir gençleşme sunabilen dolgu uygulamasınde hyarülonk asitlerle beraber bazı vitaminler de kullanılıyor. Cildin beslenmesi noktasında da bu vitaminlerin katkısı oldukça fazla…Sıkça Sorulan Sorular


Göz altına dolgu tatbik edilir mi?


Işık dolgusu ile göz ile birlikte daha iyi bir görünüm elde edilir.


Yüz ve dudak dolgusunda enjeksiyon nereye tatbik edilir?


Işık dolgusunda enjekte uygulaması kemik üstüne tatbik edilir. Diğer dolgu prosedürlerinde deri altına enjeksiyon tatbik edilir.


Dudak dolgusu için ne kadar hacimleştirici önem arz eder?


Genellikle 0.5 ml ila 2 ml arasında hacimleştirici kullanılır.


Doğumdan ne kadar süre sonra yüz dolgusu yaptırabilirim?


Emzirme dehemmiyeti sona erdikten hemen sonra yaptırabilirsiniz.


Yüz ve dudak dolgusunda netice ne zaman görülür?


Uygulama bittiğinde hemen neticesi görebilirsiniz.


Dolgu maddesinin güven vericiliğinden nasıl emin olurum?


Dolgu maddesinde FDA onayı aranmalıdır. Kullandığımız dolgu materyalleri FDA tasdiklidır.


Uygulama sonrası hacimliliği yükselmek mümkün mü?


Yeni bir seans ile hacimlilik seviyesi yükseltilebilir.


Yüz ve dudak dolgusu ne kadar sürer?


En fazla 30 dakika içinde uygulama tamamlanır.


Yüz dolgusu ifadeyi donuklaştırır mı?


Hayır. Yüz ifadesinde bir donuklaşmaya sebep olmaz.


Yüz ve dudak dolgusunda acı, sızı çok olur mu?


Hiçbir biçimde acı, sızıya sebep olan bir uygulama değildir.


Dudak dolgusu dudaklarda kırışmaya sebep olur mu?


Hayır. Aksine mevcut kırışıklıklarda düzelme meydana gelir.


Yüz dolgusu ile botoks beraber tatbik edilir mı?


Yüz dolgusu değişik estetik operasyonler ile kombine tatbik edilir.


Tüm yüze aynı seansta dolgu tatbik edilir mi?


Hastanın talebi doğrultusunda yüzdeki pek çok noktaya dolgu tatbik edilir. Fakat seans zamanı bu olayda uzayacaktır.


Yüz ve dudak dolgusu cilt esnekliğini etkiler mi?


Cilt esnekliğinde bir farklılığa sebep olmaz.


Yüz ve dudak dolgusu his kaybına sebep olur mu?


Yüz ve dudak dolgusunda kullanılacak materyal ve uygulama sebebiyle his kaybı olmaz.


Bir defa dolgu yaptırınca sürekli tekrardmanaak önem arz eder mi?


Asla böyle bir zorunluluk yoktur. Hastanın talebi doğrultusunda tekrardanlanır. Bu seçimı hasta verir.


Dolgunun sabitlık zamanı uzatılabilir mi?


Doğru beslenme ve düzenli hayatla beraber sigara ve alkol kullanımının bulunmaması, dolgunun sabitlık zamanıni uzatabilir.


Yüzde hangi alana uygulanan dolgu daha sabitdır?


Yüzdeki en hareketsiz alan, sabitliğin en uzun olduğu alandır.