Ameliyatsız Yüz Germe Antalya

Ameliyatsız Yüz Germe Antalya

Son teknoloji lazer sistemlerinden dolgu enjeksiyonlarına kadar yüzünüzden yılların izlerini ortadan kaldıracak pek çok tedavi var. Ameliyatsız yüz germe metodları üzerine bilmeniz lazım gelen her şey...


Ameliyatsız yüz germe prosedürleri, henüz ciddi bir operasyona hazır olmayanlar için yaşlanma izlerini en aza indirecek, cilde daha genç, daha sıkı bir görünüm verecek invazif olmayan tedavi yöntemleridir.Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet gibi lazer sistemleri, mezolifting-vitamin enjeksiyonları ve dolgu enjeksiyonları yüzde daha pürüzsüz, genç bir görünüm oluşturmaya, cilt üzerinin elastikiyetini yükseltmeye yardımcı olur. 


Her ne kadar hala yer çekimine karşı uygulanan metodlarda neşter önceliğini korusa da, bundan sonra birçok kişi cerrahi metodların yerini tutacak basit uygulamaları tavsiye ediyor. Cerrahi müdahale ihtiyacı duyulmayan medikal uygulamalar her geçen gün daha popüler görülür. Anti-aging dünyası tesirini kısa sürede fark edebileceğiniz, yüz üstündeki yaşlanma izlerini gözle görünür bir biçimde en aza indiren lazer sistemlerinden derin kırışıklıkları ortadan kaldıran, yüze kapasite veren hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarına kadar pek çok etkili silaha sahip.


Cerrahi Müdahale İhtiyacı Duyulmayan Ameliyatsız Uygulamalar

Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe 

Dolgu enjeksiyonları, kırışıklıkların, çizgilerin içini doldurmak, yaşla birlikte yokbulunan hacmi yüze geri kazandırmak, yüzde gölgeli ve yorgun bir görünüm oluşturan çöküklükleri pürüzsüzleştirmek, dudaklara daha fazla hacimli bir görünüm vermek için kullanılır. Hyalüronik asit bazlı yüz dolgusunun daha pek çok uygulama yeri vardır. Gözile birlikteki kapasite eksikliğini gidermek, morlukları gizlemek, yüzde daha simetrik, çekici hatlar oluşturmak, elmacık kemiklerini barizleştirmek, yapısal olarak küçük ve geride duran çene hattını iyileştirmek, hatta kemerli burunlara daha düz bir görünüm vermekte elimizdeki en etkili materyallerden biri yüz dolgusudir. Yüzün üst yerlerine uygulanan dolgu prosedürlerinin cildi toparlamak, yüzde lift tesiri oluşturmak gibi bir tesiri de vardır. Yüz dolgusu bileşenleri kaş kaldırmada da başarılı neticeler vermektedir hastanın ihtiyaçlarına doğru olarak botoks ile veya yalnız olarak yapılabilirler. Etkin maddesi naturel olarak vücutta bulunan hyalüronik asit bulunan yüz dolgusunun sabitliği 6 aydan 2 yıla kadar farklılık göstermektedir.


Yüz Mezoterapisi

Cildin yapıtaşı bulunan vitamin, mineral ve amino-asitlerden oluşan zengin bir formülün yüz, dekolte gibi yaşlanma izlerinin gözlendiği yerlere mikro-enjeksiyon tekniği ile verilmesidir. Bu anti-aging tedavi cilt üstündeki kan dolaşımını düzenler, cilt üzerinin sıkılığını belirleyen elastin ve kolajen üretimini artırır, lekelerin rengini açılmasını, cilt üstündeki ton değişikliklerinın düzelmesini sağlar. Cilde daha taze ve canlı bir görünüm veren mezoterapi, yalnız yaşlanma izlerini geri döndürmekle kalmaz aynı anda cildi daha dirençli bir hale getirir. Gözaltı morlukları, pigmentasyon lekeleri ve elastikiyet kaybı gibi cilt sorunlarınde etkili bir tedavidir.


Ameliyatsız Yüz Germede Ultherapy

Ultrason teknolojisi ile etki eden Ultherapy  sistemi, cilt üzerinin üst katmanını etkilemeden, derinin astar katmanı dediğimiz taşıyıcı katmanına kadar inen odaklı ses dalgaları gilerderir. Bu enerji cilt ile birlikte hasar oluşturarak cilt üzerinin uygulananma sürecini tetikler. Cildin derin katmanında oluşan bu hasar, cilt üstünde sıkılaşma ve toparlanmaya sebep olur. Cilt daha genç bir cilt gibi davranmaya başlar. Bu tedavinin en büyük özelliği tek bir seansın yeterli bulunmasıdır. Fakat şayet uygulama uygulanan hasta ileri yaşlardaysa, istenilen neticelerin elde edilebilmesi için 6 ay veya 1 sene sonra bir seans daha gerçekleştirilmesi lazım olabilir.


Thermage ile Yüz Germe

Son on yılda anti-aging tedaviler içinde oldukça popüler bir yer edinen Thermage, radyo frekans dalgaları ile etki eden bir teknolojidir. Radyo frekans enerjisi ile deri altı bağ dokusunu meydana getiren kolajen ve elastin bantların ısınarak sıkılaşmasını sağlıyor. Tedavi tek bir seans yapılıyor ve tesiri birkaç sene sürüyor. Uygulamain olumlu neticelerı bir hafta içinde gözlenmeye başlansa bile, en son şeklini alması için birkaç ay geçmesi lazım. Her mevsim yapılabilen Thermage iyileştirilmesinden hemen sonra gündelik yaşamanıza geri gidebiliyorsunuz.


Yüz Gençleştirmede VShape

VShape ameliyatsız yüz gençleştirme teknolojileri arasında en iyilerden biri olarak gösteriliyor. Cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak cilt üzerinin bariz bir biçimde gerginleşmesini, sıkılaşmasını belirleyen VShape, destek dokuların tekrardan uygulananma sürecini tetikleyerek elastikiyet kaybıyla savaşıyor. Etkili neticeler için 20 dakika süren 4 seanslık bir kür öneriliyor.


ClearLift Lazerle Yüz Gençleştirme

ClearLift teknolojisinin cilt gençleştirme, ince çizgiler, kırışıklıklar ve ten rengindeki ton değişiklikleri ile etkili mücadelesinin sırrı, cilt üzerinin en üst katmanına yani epidermise hiç zarar vermeden, dermisin derin tabakalarına emniyetli atış yapabilmesi. Cilt iyileşirken kolajen üretimi artıyor ve cilt çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünüşlü bir hal alıyor. Uygulama, fraksiyonel lazer teknolojisinin yararlarından ve cildi onarıcı etkilerinden yararlanırken, tüm uygulama üst derinin koruyucu katmanı ile birlikte gerçekleşiyor. Tedavinin olumlu etkilerini gözlemleyebilmek için 2-3 hafta arayla, cilt üzerinin ihtiyacına nazaran minimum 3, maksimum 6 seans gerçekleştirilmesi lazım.


Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe 

Scarlet S, radyo frekans dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Cildin alt tabakalarına gilerderilen enerji cilt üzerinin elastikiyetini artırırken yüzde ameliyatsız bir lift tesiri oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Scarlet S sistemini diğer teknolojilerden ayıran en mühim nitelik radyo frekans enerjisinin altın mikro- iğnelerle cilt altına iletilmesi. Cilt sıkılaştırmadan deliklerin, çizgilerin ve yara izlerinin görüntüsünü hafifletmeye kadar pek çok cilt sorununda etkili bulunan tedavinin olumlu etkileri ilk seanstan itibaren bariz bir biçimde gözlenebiliyor. 25 adet mikro-iğnenin cilt üzerinin 3.5 mm derinliğine yerleştirilmesi ile iletilen ısı enerjisi kolajen liflerini uyararak cilt üstünde bir tekrardan uygulananma sürecinin başlamasını tetikliyor. Tedavinin konforlu geçmesi için uygulamadan 30 dakika önce cilde alansel uyuşturma(lokal anestezi)k krem yapılıyor. Uygulama takribî 40-60 dakika kadar sürüyor. Ciltte açılan mikro-kanallar desteğiyle uygulama sonrasında topikal olarak uygulanan somon DNA’sı ekstresi, vitamin ve antioksidanlar cilt üzerinin derin tabakalarına kadar nüfuz ediyor. Cildin olayına nazaran birer ay arayla 3-4 seans öneriliyor.


İple Yüz Germe

Yüzde ameliyatsız lift tesiri oluşturan bu metodde çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır. Bu iplikler iğneler desteğiyle cilt altına, kırışıklık ve sarkma bulunan yerlere yerleştirilir. PDO iplikler hiç bir arzu edilmeyen tepkia yol açmadan, uygulanan alanda mikro kan dolaşımını artırarak, cilt üzerinin tamir mekanizmalarını ve kolajen üretimini tetikler. Zaman içinde bu iplikler eriyerek yok olsa da, cilt üzerinin iplikler kenarında yaptığı doku yüz üstündeki sarkmayı toparlayan, lift tesiri oluşturan bir ağ vazifesi görür. Uygulamanın etkileri bu bağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte bir-iki ay içinde optimum halini alır.