Venüs dudağı, antik çağdan itibaren kabul edilen en iyi dudak biçimlerinden birincisidir. Venüs dudakları altın miktar hesaplamaları ahenkli dudaktır. Venüs dudak dolgusunda dudak görüntüsü altın miktar hesaplamaları ile belirlenir. Ağzın büyüklüğü ölçülere ahenkli olacak biçimde ufak, alt ve üst dudak kendi içinde ilgili olmalıdır. Alt dudak üst dudağa bir miktar daha kapasiteli oluşabilir. Bilhassa üst dudak olmak üzere dudak çizgisi kıvrık, bariz ve simetrik olmalıdır.

Dudak dolgusu kimlere yapılır?

Dudağın hacmi ve dudak çizgisinin bariz bulunması yalnız gençliğin değil güzelliğin ve cazibenin de en büyük göstergelerinden birincisidir. Zamanla yaş almaya göre dudağın hacmi azalabilir ve fakat dudak çizgisi de barizliğini kaybederek silikleşebilir.

Venüs dudak dolgusu ile dudaklar daha kapasiteli hale getirilir. Fakat kontur uygulamai ile dudak çizgisi daha bariz hale getirilir. Böylece ince dudaklar daha fazla hacimli ve çekici bir görünüme sahip olurken yaşlanma belirtisi gösteren dudaklar ise daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Venüs dudak dolgusu da hyaluronik asit dolgu malzemesi vasıtası ile yapılır. Hyaluronik asit vücutla ahenkli, naturel dudak görüntüsünda olan bir maddedir. Bu yüzden hiç bir yan etki veya alerjik bir tesiri bulunmamaktadır. Geçici dudak dolgu materyalleri kullanımı bu zamanda birçok cerrah tarafından daha güven verici bulunduğu için çok daha fa

zla tavsiye edilmektedir. Takribî 15 – 20 dakikalık bir operasyonla ufak iğneli enjeksiyonlar ile dudak dizaynına göre hemli noktalara yapılır. Ameliyatsız estetik metodlarden birincisidir. Yaşa göre şayet ağız çevresinde kırışıklık oluşmuş ise botoks tedavisi ile beraber gerçekleştirilmesi lazım oluşabilir. Dolgu muamelenin takribî 12 – 14 ay arasında tekrardanlanması lazım oluşabilir. Bu süre kişiden kişiye prosedürlerin gösterebilir.

Venüs dudağının kriterleri

Venüs dudağının en emniyetli özelliği tasarım esnasında altın miktar ölçüleri ile ahenkli bulunmasını sağlamak ve üst dudak kıvrımlarının bariz ve simetrik bulunmasını sağlamaktır. Kenar kısımları ufak olan, alt dudağın üst dudağa miktarlı 3/1 miktarında daha fazla hacimli bulunması ve üst dudak kenarlar ile dümdüz değil kıvrımlı bir biçimde birleşmesidir. En çekici dudak biçimlerinden birincisi olan Venüs dudağı en çok talep edilen dudak biçimlerinden birincisidir.