SOĞUK LİPOLİZ

İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise; ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. 

 Antalya soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin giderilmesinde kullanılmasının yanı sıra birçok alanda kullanılmaktadır. Normal kiloda olmasına karşın bölgesel yağlanma sorunu olan, rejim ve sporla gitmeyen inatçı yağlanmaların giderilmesi için basen, sırt, karın, kollar, yan simit bölgesi, bacak iç ve dış kısımları ve göğüs altındaki kıvrım bölgelerine uygulanabilir. 
 Antalya soğuk lipoliz tedavisi tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

Antalya Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?
Özel vakumlu cihazlar sayesinde soğuk lipoliz işlemi uzman bilgisi eşliğinde yapılmalıdır. Cihazın özel vakum başlıkları bulunmaktadır.  Bulunan vakum başlıkları vücudun uygulama yapılacak olan bölgesine takılmadan önce, işlem uygulanacak bölgeye özel koruyucu tek kullanımlık mendiller kullanılarak dokunun korunmasına yardımcı olacaktır.

-Cihazın vakum başlıkları istenilen bölgeye takılır ve takılan başlıklar yağ hücrelerini vakumlayarak çekmeye başlar.
-Yapılan Antalya lipoliz işlemi yaklaşık 40 dakika kadar bir süre sürmektedir. Tabi uygulanacak bölgeye göre süre değişecektir.
-Bu süre içinde vakum başları kontrollü soğutma ile önce 45 derecelik bir ısı verir sonra ani bir sıcaklık kaybı ile -10 dereceye kadar soğutur. Tek kullanımlık özel jel mendil sayesinde acı, ağrı yanma veya batma hissi yaşanmaz. Yapılan işlem sırasında herhangi bir acı, ağrı gibi hisleri hissetmezsiniz. bir işlem yaşanmamaktadır.
-Tüm yapılan işlemler uzman kontrolünde yapılan güvenli ve kalıcı işlemlerdir.
-İşlem sonucunu yaklaşık 1 hafta içinde gözle görülür derecede fark edilir,3 ay sonunda ise işlemin bölgede %40 oranında incelme oluşur.
-Soğuk lipoliz tek seans uygulamada %40 oranında incelme sağlayan işlemdir.
-Uygulama sonrası kilo almamaya dikkat edilmeli ve bol su tüketilmedilir.
Uygulamanın 15. gününden itibaren 2. ayın sonuna kadar sürecek olan bir atılım süreci başlamış olur. Bu süreç içinde kişiler lenf drenaj uygulamaları, bol sıvı içimi ile de etkinin artmasına yarıdımcı olurlar.
Sistem ABD’den FDA onayı da almış bulunmaktadır.

Özel Zayıflama Programları
Medlife özel zayıflama programlarıyla bölgesel incelmede çığır açıyor. Kişinin hayat tarzına göre 4-6 hafta süren hastaya özel programlarla zayıflayın.

Zayıflama programları;
Soğuk lipoliz
Ozon tedavisi (Metabolizma hızını %20 arttırır
Kavitasyon USG
Lipoliz mezoterapisi

Soğuk Lipoliz Nasıl İnceltir?
-Cihazın vakum başlıkları bulunmaktadır.
-Bu başlıklar takılmadan önce uygulanacak bölgeye uygulamanın özel koruyucu tek kullanımlık jel mendili ile doku örtünür.
-Cihazın vakum başlıkları istenilen bölgeye takılır,takılan başlıklar yağ hücrelerini vakumlayark çeker.
-Yapılan işlemde yaklaşık 45 dakika kadar bir süre beklenir.
-Bu süre içinde vakum başları kontrollü soğutma ile önce 45 derecelik bir ısı verir sonra ani bir sıcaklık kaybı ile -10 dereceye kadar soğutur.Tek kullanımlık özel jel mendil sayesinde acı,ağrı yanma veya batma hissi yaşanmaz. Yapılan işlem sırasında herhangi bir agresif bir işlem yaşanmamaktadır.
-Tüm yapılan işlemler uzman kontrolünde yapılan güvenli ve kalıcı işlemlerdir.
-İşlem sonucunu yaklaşık 1 hafta içinde gözle görülür derecede fark edilir,3 ay sonunda ise işlemin bölgede %40 oranında incelme oluşur.
-Soğuk lipoliz tek seans uygulamada %40 oranında incelme sağlayan işlemdir.
-Uygulama sonrası kilo almamaya dikkat edilmeli ve bol su tüketilmedilir.