Antalya Lazer Epilasyon Nedir?

 Lazer epilasyon, adından da anlaşılacağı üzere bayanların hatta herkesin kullandığı bir yöntem olan epilasyon kelimesini içermektedir. Peki, lazer epilasyon nedir? 
Lazer epilasyon teknolojisi istenmeyen tüylerden kurtulma yolunda önemli bir teknik çalışmadır. Tüyler istenmeyen durumların başında gelmektedir. Lazer epilasyonun getirdiği kolaylıklar sayesinde istenmeyen tüylerden seanslar ile kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon teknolojinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden birisidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı ile yapılan tedaviler, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde uygulanan bölgeye yayılmaktadır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulana lazer ışıkları, kıla renginin veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevredeki dokulara zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.

 Bu işlemi mümkün oluğunca güvenilir, kaliteli yerlerde yaptırınız. Neden mi söylüyoruz bunu, insanların tercih ettiği yöntemlerin başında geldiği için ucuz yol ile para kazanmaya çalışanlar ve sizin sağlığınızla oynamaya çalışan birçok merdiven altı yerler mevcuttur. Lütfen sağlığınız ve sektörün kötü etkilenmemesi için böyle yerlerden uzak durunuz. İşinin ehli olmayan kişiler sebebiyle büyük sorunlar da meydana gelebiliyor. Peki, Antalya lazer epilasyon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekli, lazer epilasyon kaç yaşından büyüklere uygulanır, hangi cilt yapılarına lazer epilasyon uygulanabilir? Bu sorulara cevaplayalım.

Antalya Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?
Antalya lazer epilasyon uygulanırken, vücut bölgesinde lazer epilasyon uygulaması genellikle 4-6 seans sürmektedir.  Yüz bölgesinde ise lazer epilasyon 10-12 seans sürebilir. Burada belirtilmiş olan seans sayıları ortalamayı yansıtmaktadır ve kişiye göre Antalya lazer epilasyon farklılıklar gösterebilmektedir. Antalya lazer epilasyon uygulanacak olan bölgeye, işlem öncesinde kıl yapısı ve cilt tipi değerlendirilir ve işlem için uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer lazer epilasyon işlemi için uygun ise ortalama seans sayısı ve ücreti hakkında sizlere bilgilendirilme yapmaktadır. Uygulama alanının boyutlarına ve kıl yoğunluğuna bağlı olarak işlem genellikle 10 ile 30 dk. arasında sürmektedir. Antalya lazer epilasyon uygulanacak olan bölgeye, kılların kısa olması ve işlemden en az 1 hafta önce ağda gibi, kılı kökünden alan yöntemlerin uygulanmamış olması gerekmektedir.

 Antalya lazer epilasyon yapılacak alanın solaryum veya güneş ışınları ile bronzlaşmış olmamasına dikkat edilmelidir. Solaryum ve güneş tatilinden en az 2 hafta sonra, cilt rengi değerlendirilerek lazer epilasyon yapılabilir hale gelmektedir.

Antalya Lazer Epilasyon Uygulaması Ağrılı mıdır?
 Antalya estetik merkezimizde, kullandığımız Antalya lazer sistemlerinin kendilerine özgü soğutma teknolojileri sayesinde epilasyon işlemi ağrısız olarak gerçekleştirilmektedir. Bazen çok hafif bir acı hissi olduğu hastalarımız tarafından dile getirmektedir.  Her bünyede aynı etkiyi gözleyemiyoruz, bazı uygulamalarımız acısız bazıları hafif bir ağrı hissetmektedir. Antalya lazer epilasyonun acısına dayanamayan kimseyi bugüne kadar Antalya estetik merkezimizde şahit olmadık.

Antalya Lazer Epilasyon Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Antalya lazer epilasyon işlemi yapıldıktan ortalama 1 hafta gibi bir süre Antalya lazer epilasyon uygulanan bölgeyi güneşten çok iyi korunmak gerekmektedir. Güneşin altında olacaksanız eğer en az 50 faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Antalya lazer epilasyon uygulanan alanda hafif kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Uzmanınız tarafından önerilen bir nemlendirici ile uygulama bölgesinin sıkça nemlendirilmesi faydalı olacaktır. Antalya Lazer epilasyon yapılan bölgeye su değmesinde ve duş alınmasında hiçbir sakınca yoktur.

Antalya estetik merkezi olan Medlife Estetik Merkezimizde Antalya lazer epilasyon uygulaması güvenilir ve sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.

Antalya Lazer Epilasyon Merkezi

 Kliniğimizde Dr. Cem Kavala tarafından uygulanan botoks işlemleri 14 yıllık bir tecrübe birikimiyle acısız, hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. İşlem sonrası uygulanan rahatlatıcı maskeler ile hemen günlük yaşama eksiksiz bir şekilde geri dönmenizi sağlamaktayız. İşlemde kullandığımız ürünün kalitesi ile mümkün olan en uzun süre, en iyi sonucu almanızı garanti etmekteyiz.

 Kliniğimizin ve doktorumuzun tecrübesi sayesinde komplikasyon oluşması yada doğal olmayan bir görüntünün ortaya çıkması riskini ortadan kaldırmaktayız. Botoks uygulaması alın ve göz kenarı bölgesindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında en etkin yöntemdir. Hasta memnuniyeti çok önemlidir. İnanılanın aksine botoks uygulaması yüzde herhangi kötü ya da anormal görünüşe neden olmaz sadece gergin canlı ve daha parlak görünmenize yardımcı olur. Eğer sizde göz kenarı ve alın kırışıklıklarınızdan rahatsızsanız sizleri de kliniğimize bekleriz.