BOTOX (BOTOKS)

Botox clostridum botulinum adlı bakterinin ürettiği toksinlerden biri olup..BOTOX Botox clostridum botulinum adlı bakterinin ürettiği toksinlerden biri olup, istemediğimiz çizgilerin oluşumuna sebep olan kasların gücünü zayıflatarak etki gösterir. Kullanılan doz o kadar düşüktür ki toksin vücuda olumsuz etki etmez. Botox uygulamaları geri dönüşümlüdür. Dolayısıyla yüzün eski formunu tercih etmeniz durumunda başka müdahale gerekmez. Eğer uygulamaları düzenli yaptırırsanız bir süre sonra, botox uygulanmadığı halde, yeni kırışıklık gelişmediğini göreceksiniz. Uygulama yerleri; kaş arası çizgileri, horizantal alın çizgileri ve göz kenarı kırışıklıkları. Dolgu maddeleri ile kırışıklıkların altı doldurulup cilt gerginleştirilir. Dolgu maddesi olarak Hyalünarik asit test gerektirmeden uygulanabilmesi gibi kolaylıklar sağladığı için tercih edilmektedir.

BOTOKS NASIL ETKİ EDER? Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar, üzerlerindeki deriye bağlıdırlar. Yıllar süren mimikler sonucu, kaslar gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar. Deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek, kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşması engellendiği gibi daha huzurlu ve daha genç görünüm ortaya çıkar. Zaman içinde giderek daha uzun süreli etkiye sahip olarak yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı geciktirir.

BOTOKSUN ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR? Uygulamadan 48 saat sonra botox etkisini göstermeye başlar. Son halini alması 10 günü bulur.

BOTOKSUN ETKİSİ NE KADAR SÜRER? İlk uygulamalarda 4 ayda bir, tekrar eden uygulamalarda 6 ayda bir, düzenli uygulamalardan sonra yılda bir yapılacak botoks uygulamaları son derece başarılıdır. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan hastalarda (erkekler gibi) veya yüz kaslarını daha fazla kullanan, çok mimikli kişilerde tedavinin daha sık aralıklarla uygulanması gerekebilir. Genellikle, botoks enjeksiyonları sonucu yüz kasları fazla hareket etmemek konusunda adeta ” eğitilirler ”. Zaman içerisinde, çizgileri rahatlatmak için daha az botoks kullanmak yeterli olur.

BOTOKS GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR? botoks enjeksiyonları 10 yıldır, kozmetik amaçlı yaygın olarak kullanılmakta ve kullananlar tarafından hararetle onaylanmaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinde, FDA bu ilacın kullanımını onaylamıştır. BOTOKS HANGİ

KIRIŞIKLIKLARA UYGULANABİLİR? Tedavi için en uygun bölgeler alın , göz çevresi ve kaşların arasıdır. Ayrıca boyun çizgileri, burun kenarlarındaki kırışıklıklar, burun ucu kaldırma, dudak üzerleri, çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır.

MİMİKLERİM KAYBOLUR MU? Alınacak sonuç enjeksiyon yapılan bölgeye ve verilen ilaç miktarına bağlıdır. İlacın özellikleri, uygulama yöntemleri ve uygulamayı yapan kişinin tecrübesi başarıyı etkileyen en önemli faktörlerdir. Alında ve kaşlarda kırışıklıklara neden olan hareketler (mimikler) engellenecektir, arzu edilirse hafif hareketli halde uygulanabilir. Yüzün diğer kasları botoks enjeksiyonlarından etkilenmez. İlaç sadece uygulama yapılan bölgede etkilidir.

BOTOKS TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER? 10 dakika kadar kısa bir sürede işlem tamamlanır.Sulandırılmış ilacın çok küçük bir miktarı tedavi edilen bölgedeki kaslara enjekte edilir. Bu prosedür tedavi odasında, siz dik bir pozisyonda otururken çok hızlı bir şekilde uygulanır. Tedaviden sonra 1-2 saat süreyle dik bir pozisyonda kalmak botoks ilacının zerkedilen yerde kalmasını sağlamak açısından çok önem taşır. Ayrıca bu sure boyunca ilacın enjekte edildiği kaslara egzersiz uygulanmalıdır.

BOTOKS ENJEKSİYONLARI AĞRILI MIDIR? Bu kişinin ağrı eşiğine göre değişir. Bazı hastalar botoks enjeksiyonlarının yapılması sırasında sızlama hissedebilirler. Ancak, tedavi sonrasında acı hissedilmesine çok nadir rastlanır. Tedavi öncesi enjeksiyon uygulanacak bölgelere anestezik etkili kremler kullanmak, enjeksiyonla ilgili rahatsızlıkları azaltacaktır.

BOTOKSUN YAN ETKİLERİ VARMIDIR? Botoks enjeksiyonlarının yan etkisi yok denecek kadar az ve geçicidir. Hafif bir baş ağrısı, birkaç günde iyileşen ve makyajla kapatılabilien morarma olabilir. Hatalı uygulamaya bağlı olarak botoks, göz kapağına yakın bir noktaya doğru kayarsa, üst göz kapağının geçici olarak aşağıya sarkması gibi bir durum ortaya çıkabilir. Ancak bu çok nadir olarak görülen bir yan etkidir.

KİMLERE BOTOKS UYGULANAMAZ? Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar botoks enjeksiyonları için uygun adaylar değildir.

BOTOKS ÖNCESİNDE NELER YAPILMALIDIR? Aspirin veya aspirin içeren ilaçları alınmamalıdır. Uygulama öncesi bir hafta süre ile alkol almayınız. Alkol de kanama ve/veya çürüme olasılığını arttırabilir.

BOTOKS SONRASINDA NELER YAPILMALIDIR? Tedavi sonrasında 1-2 saat süreyle dik pozisyonda kalınmalıdır. Enjeksiyon bölgesi kasları çalıştırılmalıdır. 24 saat süreyle zorlayıcı egzersiz hareketlerinden uzak durulmalıdır.

 Günümüzde güzellik anlayışı değişti. Artık insanların günlük ve iş yaşantısında ilk izlenim büyük bir önem kazandı. Buna bağlı olarak daha genç ve güzel görünmek bir lüks değil bir ihtiyaç haline geldi. Bu da estetik uygulamalarının daha popüler bir hale gelmesini sağladı. Günümüz estetik uygulamalarının en temel ilk adımlarından biri de botoks uygulamalarıdır. Alın ve göz kenarı bölgesindeki kırışıklıkların tek bir seansta radikal bir şekilde düzelmesini sağlayan botoks daha genç ve güzel görünmek isteyen hanımlara ilk tercihini oluşturmakta ve oldukça yaygın şekilde uygulanmaktadır. Uzun yıllardır Klinik olarak uygulanan botoks uygulamaları uygulamanın kolay ve hızlı olması sonuçlarının çarpıcı şekilde iyi olması ve komplikasyon riskinin neredeyse hiç olmaması nedeniyle de tercih edilmektedir.

 Kliniğimizde Dr. Cem Kavala tarafından uygulanan botoks işlemleri 14 yıllık bir tecrübe birikimiyle acısız, hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. İşlem sonrası uygulanan rahatlatıcı maskeler ile hemen günlük yaşama izsiz bir şekilde geri dönmenizi sağlamaktayız. İşlemde kullandığımız ürünün kalitesi ile mümkün olan en uzun süre, en iyi sonucu almanızı garanti etmekteyiz.

 Kliniğimizin ve doktorumuzun tecrübesi sayesinde komplikasyon oluşması yada doğal olmayan bir görüntünün ortaya çıkması riskini ortadan kaldırmaktayız. Botoks uygulaması alın ve göz kenarı bölgesindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında en etkin yöntemdir ve hasta memnuniyeti çok yüksektir. İnanılanın aksine botoks uygulaması yüzde herhangi kötü ya da anormal görünüşe neden olmaz sadece gergin canlı ve daha parlak görünmenize yardımcı olur. Eğer sizde göz kenarı ve alın kırışıklıklarınızdan rahatsızsanız sizleri de kliniğimize bekleriz.