Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETIĞI
Kırışıklıklara, Sarkmalara Anında Çözüm

Ameliyatlı yüz germe işlemlerine göre örümcek ağı estetiği ile yüz germe işlemi lokal anestezi ile hiç bir şey hissetmeden ağrısız, sızısız şekilde gerçekleşmektedir. 25-30 dk lık bir işlemden sonra hemen ayağa kalkarak günlük faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Etkilerini anında görürsünüz.
 
  Detaylar


Estetik mevzusunda yüzde oluşan sarkmaları düzenleyen birçok metod olmaktadır. Peeling, dolgu benzeri birçok estetik metodları ile yüzde oluşan sarkmaların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İple yüz germe ise oldukça etkili bir metod olarak uygulanmaktadır. Yüz dış bölümünde yaşdiye isimlendirilen sorunları,problemleri ortadan kaldırmaktadır. iple yüz germe
 
İple yüz germe tekniği yüz üstündeki sarkmaları ortadan kaldırmak için kullanılacak en etkili metoddur. Bu metod sorunu çözmektedir. Diğer metodlar da yüzde bulunan sarmaları düzenlemektedir fakat geçicidir. Yüz germe ameliyatı ise uzun süre sabit bir uygulama şeklidir.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle alansel uyuşturma(lokal anestezi) yapılmaktadır. Yapılacak bulunan alansel uyuşturma(lokal anestezi) temizlenen cilde krem ile yapılmaktadır. Anestezi tesirine sahip bulunan kremler bireyin hiç bir acı hissetmesini önlemektedir. Bu prosedürler sonrasında önceden doktor tarafından çizilerek belirlenen germe muameleninin yapılacağı bölgeye çok ince uçlu iğne veya kanüller emniyetli bir biçimde içeri yerleştirilir.

Polidioksanon, cerrahi bir ip türüdür. Bu ip cilt üzerinin alt kısmını birbirlerine çapraz olacak şekilde yerleştirilmektedir. Oluşturulan çapraz yerleştirme desteğiyle ipin dokulara daha sıkı bir şekilde tutunmasını sağlamaktadır. İp yerleştirme uygulaması sonrasında belirlenen germe miktarına nazaran cilt istenildiği benzeri gerilir.

örümcek ağı iple yüz germe tekniğinde kullanılacak iplere vücut olumlu bir biçimde yaklaşmaktadır. İpler desteğiyle cilt için mühim bulunan kolajen üretimi tetiklenir. Bundan dolayı cilt kendini daha güçlü bir hale getirir. (Bknz: Örümcek Ağı Estetiği)

İple Yüz Germe Uygulaması Etkileri Ne Zaman Görülür?
Yapılacak bulunan uygulamadan sonranda etkiler aşamalı olarak görülmektedir. Uygulamadan hemen sonra kişi yüzündeki farkı net bir şekilde görebilir. Günler geçtikçe yüzünüzdeki etki daha da çok artacakktır. 90 gün sonra etki maksimum seviyeye gelecektir.

İple Yüz Germe Yöntemi Kalıcılık Süresi?
Yapılacak bulunan uygulamalar sonrasında kişiden kişiye değişen sabitlık zamanı olmaktadır. Genel olarak 1 yıl ve 2 yıl arasında sabitlık sürmektedir. Tabi ki burada teknikden yararlanan bireyin kendine ve cilt üzerinine bakması da oldukça mühimdir. Sigara, alkol kullanımı, düzensiz beslenme benzeri olaylarda etki eksiltmektedir. Bu nedenle uygulamadan sonranda sağlığınıza da oldukça dikkat etmelisiniz.

İple Yüz Germe Sonrası
İple yüz germe tekniği uygulanan kişi uygulamanın sonrasında hemen hayatına geri gidebilmektedir. Genel olarak tekniği 35 40 dakika arasında sürmektedir. Yapılacak bulunan uygulamanın sonrasında bireyin yüzünde hafif olarak şişkinlikler ve morluklar görülebilmektedir. Böyle bir olayda hiç bir muamelenin gerçekleştirilmesine lüzum yoktur. Görülen bu hafif morluklar ve şişkinlikler kendi kendine kısa bir süre içerisinde son bulacaktır. Uygulama sonrasında iki üç gün civarında cilt üstünde kaşıntı da görüldüğü olmaktadır. Kaşıntı hafifdir. Bu olayda kendi kendine ortadan kalkmaktadır. Uygulama sonrasında başınızı dik tutmanız şişlik ve morlukların görülmesini engellemektedir.
 
Kişi en az 20 gün süresince yüzünü sert bir şekilde kaşımadan, ovmadan, yüz üstü uzanmadan kaçınmalıdır.

İple Yüz Germe Avantajları
İple yüz germe yönteminin en mühim yararlarından biri cilt üzerinin gerilmesi için hiç bir biçimde cerrahi operasyonun yapılmamasıdır. Kısa bir süre içerisinde uygulanan uygulama ve uygulamadan sonranda bireyin çabuk bir biçimde iyileşme sürecine girmesi iple yüz germe yönteminin diğer yararlarından. Fakat kişi tesirini de hemen görmektedir ve 3 ay benzeri kısa bir sürede maksimum etkiyi nazaranbilmektedir.

Yöntemin gerçekleştirilmesi esnasında hiç bir biçimde genel anesteziye de hem duyulmamaktadır. Kremler ile bölge anestezi altına alınmakta ve bireyin hiç bir tedirginlik hissetmesi önlenmektedir. Uygulama sonrasında bireyin hiç bir biçimde olumsuz komplikasyon görmemesi de tekniğin yararlı yönlerindendir.

Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.