Afrodit dudağı en evrensel dudak estetiğine sahip dudak görüntüsüdir. Afrodit dudak hacimli, şekilli ve canlı dudakların sembolü olayındadır.

Afrodit dudak dolgusu ile çekici dudaklar

Güzel dudak cümlesi geçtiğinde her toplumda akla muntazam kıvrımlı, hacimli ve renkli dudak gelir. Afrodit dudak görüntüsünde alt ve üst dudağın dolgunluğu birbirine eşittir. Üst dudağın hacimliliği eksilmeden dudak çevresiyle birleşir. Hem hacimlilik, hem biçim hem de renk yönünden etkileyici bir görünüme sahiptir.

Üst dudağın tam arasından olan eros yayı kıvrımı daha barizdir. Dudak konturu dışa doğru hafif çıkıntı olacak biçimde oldukça barizdir. Fakat dudak pürüzsüz ve gergin olmalıdır.


Afrodit dudak dolgusu kimlere yapılır?

Doğal olarak ince, düz ve kıvrımsız yapılı, simetrisiz, yaş almaya göre kapasite ve biçim kaybı olan dudaklara yapılır. Fakat dudaklarını daha fazla hacimli ve şekilli hale getirmek isteyen kimselerin dudaklarına da yapılır.

Afrodit dudak dolgusu nasıl yapılır?

Afrodit dudak dolgusu alansel uyuşturma(lokal anestezi) ile birlikte uygulanan takribî 15- 20 dakika süren bir estetik operasyondur. Prosedür ameliyatsız invaziv bir metod olduğu için hiç bir acı, sızı veya sızı hissedilmez. Dolgu muameleninin neticeları hemen görülür hale gelir, eksiksiz olarak görüntüsü 1 – 2 gün içinde ortaya çıkar. Operasyonun ardından bir iki gün boyunca dudaklarda hafif bir duyarlıiyet oluşabilir. Afrodit dudak dolgusu sabit bir uygulama değildir. Kişiden kişiye prosedürlerin gösterse de takribî 1 veya 2 yıl içinde tekrardanlanması lazım oluşabilir.

Afrodit dudak dizaynı nasıl yapılır?

Afrodit dudak dolgusunda dudak görüntüsü tasarlanırken var olan dudak görüntüsü, yüz görüntüsü ve gülümsemesi gibi faktörlerin hepsi dikkate alınır. Üst dudak üzerindeki eros yayı burnun tam ucuna denk gelmelidir. Üst dudak ile alt dudak dolgunluğunın birbirine denk bulunması, üst ve alt dudak çizgilerinin bariz bulunması çok emniyetlidir. Dudak konturunun çok düzgün bir biçimde ortaya çıkarılması lazımdır. Dudağın cazibesini artıracak eros yayı kıvrımı da bariz hale getirilir.

Dudak gençliğin ve güzelliğin sembolüdür

İnce ve düz dudaklar kimselerin daha asabi, mutsuz veya yorgun görünmesine sebep olurken hacimli ve canlı dudaklar kimselerin daha mutlu, genç, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlıyor. Kısacası dudak yalnız fiziksel şekli değil, aynı anda duygu olayınun da dışa vurumunu sağlıyor. Bu yüzden dudak dolgusu estetiği çok dikkatli bir biçimde planlanması ve gerçekleştirilmesi lazım gelen operasyonlar içindedir. Cerrahınızı ve estetik merkezinin seçimine çok özen gösterilmesi önemlidir.